Úspech žiakov ZŠ v Muránskej Dlhej Lúke

25.10.2013 08:21

 

Obrovský úspech žiakov Základnej školy v Muránskej Dlhej Lúke

 

            V minulom školskom roku sa nám v rámci projektu „Školy pre budúcnosť“ podarilo pripraviť publikáciu o živote Rómov v našej obci, v Muránskej Dlhej Lúke. Tvorili sme ju takmer celý školský rok a nazvali sme ju výstižne „Žijeme medzi vami.“ Tieto informácie sme vám priniesli ešte koncom júna. Začiatkom septembra som na internete našla výzvu na zapojenie sa do súťaže Granátt 2013, ktorú vyhlasuje Fakulta masmediálnej komunikácie v Trnave a je určená pre tých, ktorí priložili ruku k dielu, v prospech svojho okolia. Symbolom súťaže sa stal granát - kameň, ktorému odpradávna ľudia pripisovali moc konať dobré skutky.  

            Po dohode s mojimi štvrtákmi sme sa rozhodli do tejto súťaže zapojiť. Mali sme v pláne sa zúčastniť  a pochváliť sa s tým, čo všetko v našej malej škole robíme. No to, že v konkurencii 38 projektov základných a stredných škôl z celého Slovenska získame prvé miesto, sme ani netušili. Podarilo sa nám niečo úžasné. Je to pre nás nielen pocta, ale aj výzva do budúcnosti.

            Výsledky súťaže Granátt budú verejne vyhlásené na medzinárodnej vedeckej konferencii Marketing Identity v pondelok 4. novembra 2013 v priestoroch kongresového centra SAV Smolenický zámok. Som hrdá na všetkých, ktorí nám s knihou pomáhali. Ďakujem!

 

M. Podolinská