Spomienka na Julie Ballantyne

18.01.2015 19:47

Spomienka na Julie Ballantyne

Mesiac január sa v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci už niekoľko rokov spája s pripomienkou pani Julie Ballantyne Reynolds.

Vo štvrtok 15.1.2015  sme si opäť pripomenuli túto výnimočnú osobnosť kultúrnym programom, do ktorého prispela hrou na priečnu flautu žiačka Rebeka Magyarová zo IV. A  a klavírnou skladbou Linda Csölleová z V. A.

Hlavnou časťou programu  bolo divadelné predstavenie pod názvom  Ako si chcela žena muža zabiť v podaní členov dramatického krúžku EGT. Réžie a produkcie sa zhostila Mgr. Dana Debnárová, ktorá je aj vedúcou krúžku. Predstavenie sa divákom páčilo natoľko, že ho odmenili standing ovations.

Standing ovations zároveň patril našej Julie, ako ju mnohí Tisovčania  volali. Julie patrí medzi významné osobnosti našej školy. Svojou misijnou činnosťou podporovala školu v začiatkoch jej činnosti. Stovkou listov sa neúnavne obracala na svojich priateľov v USA a Kanade a snažila sa získať finančnú pomoc pre našu školu, čo sa jej nakoniec podarilo, budova školy bola úspešne zrekonštruovaná, založila výmenný program pre žiakov, ktorý funguje dodnes, podporovala mnohé duchovné  a kultúrne aktivity  v škole, cirkevnom zbore a v meste.

 Julie stala nielen dobrou učiteľkou a „mamou“ mnohých študentov, ale bola pre nich aj duchovnou silou. Práve Tisovec a EGT jej učarovali natoľko, že tu pôsobila niekoľko rokov a stala sa aj čestnou občiankou mesta Tisovec.

Julie Ballantyne bola bezpochyby človekom s veľkým srdcom, akých je na svete akosi stále menej. Práve preto ostáva stále v našich srdciach.

(za EGT PaedDr. Miriam Kubinská)