Slávnostné otvorenie obnovených turistických chodníkov v NP Muránska planina

27.06.2016 18:45

 

25. júna 2016 sa v Terénnom informačnom stredisku Národného parku Muránska planina v sedle Burda uskutočnilo slávnostné otvorenie obnovených turistických chodníkov. Národný park Muránska planina je jednou z 5 turistických lokalít, v ktorých boli v roku 2016 obnovené turistické, cykloturistické trasy, doplnená infraštruktúra, a to vďaka podpore Horaliek od Sedity a Nadácie Ekopolis.

 

Terénne informačné stredisko v sedle Burda slúži ako stanica pre účely Huculskej magistrály, ale aj pre všetkých návštevníkov národného parku.

 

V rámci projektu na Muránskej planine bol upravený areál okolo zrekonštruovaného informačného strediska v sedle Burda a vytvorené jazierko s náučnými prvkami. Dobrovoľníci z občianskeho združenia Nová Burda obnovili aj značenie na turistických chodníkoch v oblasti Fabovej hole.  

 

Na 25. júna 2016 o 10:00 bolo naplánované slávnostné otvorenie v Terénnom informačnom stredisku Národného parku Muránska planina v sedle Burda. Pre turistov bolo pripravené video k vychádzke do prírodnej rezervácie Fabova hola a prechádzka so sprievodcom po novovyznačených turistických chodníkoch vo vrcholovej časti Fabovej hole. Okrem iného čakalo turistov aj malé občerstvenie so živou hudbou. 

 

Cieľom programu Živé chodníky, ktorý realizuje Nadácia Ekopolis od roku 2007, je obnova a vylepšovanie turistických značených chodníkov a verejných priestranstiev, využívaných turistami. V roku 2016 bolo obnovených 5 turistických lokalít. Ide o frekventované chodníky v atraktívnej lokalite Žiarskej doliny, Muránskej planiny a Malých Karpát, na ktorých bolo obnovené značenie a pribudla drobná inraštruktúra. Ďalšie projekty sa zameriavali na vylepšenie značenia a infraštruktúry na populárnej cyklotrase Rodinná cestička (Banská Bystrica – Zvolen) a v rámci siete MTB trás Bajkom k tajchom v  Štiavnických vrchoch.